Biżuteria z żywicy – kolekcja GŁĘBIA

Biżuteria z żywicy daje mnóstwo możliwości, a jeśli dodać do tego drewno, srebro, kwiaty, kolory…. to aż dech zapiera. Bardzo się cieszę, że stworzyłam tę kolekcję i liczę na to, że Ty też znajdziesz w niej coś specjalnego dla siebie.

naszyjnik z drewna i  żywicy

Jak powstaje biżuteria z żywicy?

Ta kolekcja jest dla mnie bardzo wymagająca, ponieważ musiałam się nauczyć nowych rzeczy i popełnić mnóstwo błędów. Wymaga też cierpliwości, niektóre etapy trwają bardzo długo, inne są zwyczajnie nużące. Szczególnie ostatni etap: polerowanie. Tutaj cierpliwość jest nieoceniona. Każdą powierzchnię szlifuję i poleruję ręcznie. Dzięki temu ta biżuteria naprawdę lśni, możesz zajrzeć do środka niczym w kryształową taflę wody.

Na moim instagramie możesz podejrzeć jak powstawała ta kolekcja.

Przyjrzyj się swojej biżuterii. Zapewne nie jest doskonała ale gwarantuję, że jest niepowtarzalna. Drugiej takiej ze świecą szukać. Nawet ja nie potrafię odtworzyć takiej samej, dlatego każdy egzemplarz jest jedyny w swoim rodzaju.

O żywicy użytej do biżuterii

W tej kolekcji używam żywicy przeznaczonej specjalnie do jubilerstwa. Czym się ona wyróżnia? Niezwykłą przejrzystością. Już nie musisz się martwić, że twoja biżuteria zacznie żółknąć z czasem. Żywica jest materiałem lekkim. Lżejszym niż szkło. Możesz więc śmiało wybierać większą biżuterię, ponieważ nie będzie zbyt ciężka.

O drewnie w biżuterii

Używam też drewna. To połączenie żywicy i drewna w biżuterii szczególnie mnie urzekło. Wygląda tak tajemniczo i efektownie. Szczególnie, że mam znaleziony przed laty kawałek czarnego dębu, który postanowiłam wykorzystać właśnie do tej kolekcji. Czarny dąb jest również zwany polskim hebanem i jest rzadkim i wysoko cenionym materiałem.

naszyjnik z drewna i  żywicy naszyjnik z drewna i  żywicy

Dodatki

Wybrałam też sprawdzony przeze mnie pleciony sznureczek, który przez lata zachowuje się nienagannie i wygląda tak samo estetycznie. Możesz samodzielnie regulować jego długość aby nosić biżuterię tak jak lubisz. Najbardziej podobają mi się kształty nieregularne, niesymetryczne. Tworząc je wzorowałam się na naturalnych kamieniach występujących w formie kryształów. Kolory też dodają charakteru tej biżuterii, ich połączenie, przejrzystość, smugi, przenikanie się.

Ta kolekcja nie jest jeszcze skończona. Mam milion pomysłów do zrealizowania i liczę na to, że zachwycisz się nią tak jak ja!